TRZĘSIENIE ZIEMI WE WŁOSZECH – KONCERT CHARYTATYWNY

Niespełna 3 miesiące temu pisałam o tym, jak tragiczne trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech pozbawiło życia niemal 300 ludzkich istnień, a dachu nad głową tysięcy rodzin. Pisałam o tym jak obudziłam się w nocy, o tym jak bardzo potrzebna jest pomoc i jak można ją nieść. Dziś ta pomoc jest potrzebna jeszcze bardziej. 30 października miało miejsce kolejne, jeszcze silniejsze trzęsienie ziemi.

Tym razem na szczęście obyło się bez ofiar, tyle że niektóre włoskie miasteczka do reszty legły w gruzach. I tym razem już naprawdę najadłam się strachu. Odczułam bardzo silne wstrząsy. I choć teoretycznie mieszkam w bezpiecznym miejscu, to przyznam, że serce mocniej mi zabiło. Znam też osobę, która do dziś nie śpi w swoim domu i na samą myśl wpada w panikę. U mnie szczęśliwie skończyło się na kilku przedmiotach, które pospadały z półek, ale nie wszyscy mieli podobne szczęście. Tysiącom osób razem z domem zawalił się świat.

trzęsienie ziemi we włoszech
Zasięg trzęsienia ziemi z 30.10.16. Ja mieszkam w Terni

 

Możemy tym osobom pomóc. 6 grudnia, w Mikołajki w Warszawie odbędzie się koncert charytatywny muzyki włoskiej „Kochaj AMAtrice” (pod patronatem m. in. Ambasady Republiki Włoskiej w Warszawie), z którego dochód przeznaczony zostanie na pomc dla najmłodszych ofiar trzęsienia ziemi (zakup wyposażenia odbudowywanych szkół).

Trzęsienie ziemi we Włoszech
Nursja przed i po trzęsieniu ziemi 30.10.16.

 

Podczas koncertu wystąpią włoscy artyści mieszkający w Polsce oraz polscy artyści związani z Włochami. Zinterpretują oni na nowo utwory takich legend włoskiej muzyki jak Lucio Dalla, Francesco De Gregori, Pino Daniele, Luigi Tenco, Renato Carosone, Domenico Modugno i wielu innych.

Wystąpią: Alberto Amati, Halina Benedyk, Sergio Bettas, Marco Bocchino, Enrico Buscema, Francesco Chiarini & Band, Luisa Ciciriello, Tony Giuffrida, Thomas Grotto, Andrea Lattari z Biancą i z Ewą Kryza, Anna Marchwińska, Maurizio Nicolini, Luigi Pagano, Marek Skuza, Stefano Terrazzino z Paulą Biernat, Jarek Wist.

Udział specjalny: Roberto Lipari.

Opieka artystyczna: Angela Ottone

trzęsienie ziemi włochy

Ceny biletów: 50 zł, 100 zł, 200 zł

Warto kupić bilet za 100 lub 200 zł ponieważ w ciągu miesiąca od koncertu będzie można dzięki nim uzyskać 10% jednorazowej zniżki w jednej z włoskich restauracji w Warszawie. Lista lokali biorących udział w inicjatywie pojawi się wkrótce na fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/kochajamatrice.

BILETY MOŻESZ KUPIĆ TUTAJ

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez: Ambasadę Republiki Włoskiej w Warszawie, Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce, Comites Polonia, szkołę Bottega Italiana, grupę teatralną Esperiente oraz Festival MOST 2017.

 

Nie możesz/nie chcesz wybrać się na koncert? Udostępnij, proszę, tę informację innym. Pomagasz również nagłaśniając to wydarzenie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top