blog o włoszech i języku włoskim współpraca

WSPÓŁPRACA

Jeśli już w tym momencie uważasz, że jestem fajna i warto ze mną współpracować, a jednocześnie szkoda Ci czasu na wyławianie mojego adresu mailowego z poniższego tekstu, oto on: wloskionline.pl@gmail.com

A jeśli masz ochotę lepiej poznać mnie i mój blog, zapraszam do lektury :) Poniżej znajdziesz informacje głównie na temat misji bloga oraz interesujących mnie form współpracy, natomiast o mnie samej dowiesz się więcej z zakładki o jakże nieprzewidywalnym tytule O MNIE.

O CZYM JEST TEN BLOG?

Blog Włoski Online poświęcony jest wszelkim zagadnieniom, które na różne sposoby wiążą się z Włochami i językiem włoskim. Najczęstsze tematy moich wpisów to:

 • gramatyka języka włoskiego
 • słownictwo
 • historia i szeroko pojęta kultura Włoch
 • włoskie aktualności (poświęcam im specjalny cykl Dzieje się we Włoszech)
 • Włosi i Włoszki, które warto znać
 • miejsca we Włoszech, które warto zobaczyć
 • kuchnia włoska
 • książki (zarówno te przeznaczone do nauki języka, jak i wszelkie inne w jakiś sposób związane z włoską tematyką)

Moim celem jest, by czytelnicy bloga poznali Włochy oraz język włoski w sposób bardziej dogłębny niż ten, na który pozwalają klasyczne podręczniki czy przewodniki.

We wpisach stricte językowych odwołuję się do przykładów z – nierzadko mojego własnego – życia wziętych, podkreślam w jakich kontekstach można użyć takiego czy innego słówka bądź formy gramatycznej. Staram się nie zostawiać czytelników tylko i wyłącznie z suchą wiedzą oderwaną od praktyki. Ani z pytaniami bez odpowiedzi, o czym świadczą moje ekstremalnie długie i szczegółowe posty gramatyczne.

Podobne podejście stosuję przy wpisach na inne tematy. Nie lubię powierzchowności. Chciałabym, żeby moi czytelnicy zatopili się w życiu Włoch tak, jak ich zęby zatapiają się w kawałku pizzy. Chcę by poznawali zarówno piękno jak i bolączki tego kraju. By wiedzieli, że słynne “dolce vita” często bywa słodkie tylko na filmach, ale z drugiej strony, by mieli świadomość, że kultura Włoch ma do zaoferowania o wiele wiele wiele, ale to naprawdę wiele więcej niż Don Corleone i festiwal piosenki włoskiej w Sanremo.

KTO GO CZYTA?

Italofile, italomaniacy, włoskie freaki, czyli po prostu pasjonaci. Można by silić się na podział moich czytelników na dwie grupy: wielbicieli języka włoskiego i wielbicieli Włoch, ale zazwyczaj te dwa “objawy” występują równocześnie. Kiedy sama zaczynałam swoją przygodę z Włochami i językiem włoskim, sprawiało mi radość wszystko, co mogło poszczycić się podpisem Made in Italy, nawet jeśli była to najzwyklejsza guma do żucia. Podejrzewam, że u znacznej części czytelników bloga może być podobnie. Z niektórymi z nich prowadzę indywidualne zajęcia językowe i widzę, że moje podejrzenia znajdują potwierdzenie w rzeczywistości.

A jak sprawa przedstawia się liczbowo?

Moi czytelnicy to w 73% czytelniczki. Najczęściej w przedziale wiekowym 25-34 18-24 – po 31%. Grupa kobiet w wieku 35-44 stanowi 18% użytkowniczek, 10% pań znajduje się w przedziale 45-54, 7% w wieku 55-64, a pozostałe 3% to użytkowniczki 65+.

Mężczyźni stanowią 27% moich odbiorców, wśród nich najliczniej reprezentowaną grupą są panowie w wieku 25-34 (34% wszystkich użytkowników płci męskiej), następne 27% to panowie w wieku 18-24, na trzecim miejscu mamy przedział 35-44 (18%), później 45-54 (11%), 55-64 (7%) i pozostałe 3% to panowie 65+.

 

CO MOŻEMY RAZEM ZROBIĆ?

Formy współpracy, jakimi jestem zainteresowana to:

 • organizacja konkursu w mediach społecznościowych (Facebook/Instagram) i/lub na blogu
 • recenzja kursu, książki lub innego produktu związanego z językiem włoskim/Włochami
 • lokowanie produktu w mediach społecznościowych
 • wyjazdy sponsorowane

Twój pomysł nie znalazł się na powyższej liście? Jak to (niepoprawnie) mówią – “no problemo”! Napisz do mnie tak czy inaczej, jest szansa, że się dogadamy.

Wyceny współpracy dokonuję osobno dla każdej propozycji, ponieważ jest ona uzależniona od wielu różnych czynników, między innymi od wymaganego ode mnie wkładu pracy.

Chciałabym jednak zaznaczyć, że priorytetem dla mnie jest wiarygodność i uczciwość wobec moich czytelników, w związku z czym wszystkie publikowane przeze mnie recenzje są zgodne z moimi rzeczywistymi przekonaniami. Nigdy nie będę polecać produktów, w które nie wierzę, tylko dlatego, że ktoś mi za to zapłacił.

DLACZEGO POWINNIŚMY?

Czy warto ze mną współpracować i dlaczego tak? Oto trzy powody.

 1. Po pierwsze, realnie zależy mi na tym, by moi czytelnicy korzystali z produktów, z których warto korzystać. To oznacza, że jeśli Twój produkt jest naprawdę dobry (no bo przecież jest, prawda? ;)) ja naprawdę się postaram, żeby moi odbiorcy się z nim polubili. Kiedy coś przypadnie mi szeczgólnie do gustu, często polecam to nadal, nawet jeśli sama kampania już się skończyła.
 2. Po drugie, niczego nie robię na pół gwizdka. W każdy post – sponsorowany czy nie – wkładam maksimum pasji, zaangażowania i profesjonalizmu. Po prostu nie jestem w stanie czegoś odklepać i zostawić czytelnika z niedopowiedzeniami.
 3. Po trzecie, mój blog z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność, a większość postów na nim publikowanych to tzw. evergreeny. To oznacza, że publikacja reklamy na moim blogu może w wielu przypadkach być inwestycją na lata.

STATYSTYKI

A jak te liczby wyglądają na dzień dzisiejszy? Mój blog odwiedza średnio prawie 7000 UU miesięcznie. Ponadto z czytelnikami kontaktuję się poprzez stronę na FacebookuWłoski Online – liczącą na chwilę obecną (marzec 2019) 2290 fanów oraz  Instagram (1863 followersów). Współadministruję również facebookową grupą Forum języka włoskiego, która na dzień dzisiejszy liczy 4814 członków.

statystyki blog włoski online styczeń luty 2019

 

 

 

I jeszcze na koniec, w ramach ostatecznej zachęty, linkuję do dotychczas opublikowanych przeze mnie recenzji:

Osoby zainteresowane współpracą zapraszam do kontaktu mailowego: wloskionline.pl@gmail.com