O MNIE

zdjęcie2

Cześć! Mam na imię Ala. I… tak, mam kota. Na punkcie Włoch. Chociaż lekko mi przeszło, od kiedy się tu przeprowadziłam, a przede wszystkim, od kiedy zaczęłam korzystać z usług włoskiej poczty… ;) Mieszkam we Włoszech od 4 lat. Moja miłość do tego kraju zrodziła się lat temu 15, czyli, jako że w tym momencie mam lat 27, jako dwunastolatka wiedziałam już, że kiedyś się tu przeprowadzę. Dziś moje marzenie jest moją rzeczywistością i codziennością. Swoją pasję dzielę z innymi, udzielając lekcji języka włoskiego, a teraz również blogując.

Posługuję się językiem włoskim od około 8 lat. Ukończyłam licencjat z Filologii włoskiej ze specjalizacją dydaktyczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a później studia magisterskie na kierunku Scienze linguistiche, letterarie e della traduzione na uniwersytecie La Sapienza w Rzymie uzyskując ocenę 110 e lode, czyli najlepszą możliwą. Tak, jestem kujonem. Zawsze byłam. Ale przyznam, że opłaciło się, bo z okazji moich wyników w nauce fundacja zajmująca się współpracą między Włochami a Stanami Zjednoczonymi (Fondazione Italia Usa) zasponsorowała mi oraz 999 innym studentom studia podyplomowe na kierunku Global marketing, Comunicazione & Made in Italy, na które sobie właśnie wirtualnie uczęszczam.

W międzyczasie odbyłam też staż w Ambasadzie RP w Rzymie oraz w Zagranicznym Ośrodku Polskiej Organizacji Turystycznej, również w Rzymie.

Prywatnie lubię nie tylko uczyć, ale również uczyć się języków obcych oraz podróżować, fizycznie i mentalnie (czyli czytać książki). Uwielbiam też dobrą kuchnię – zarówno od strony degustatora, jak i „od kuchni”.

Bardzo się cieszę, że znalazłeś/aś się na tym blogu i mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej. Jeśli masz do mnie jakieś pytania, pisz śmiało na wloskionline.pl@gmail.com .

A presto!